• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Zeytinyağının Saça Faydaları

Zeytinyağının Saça Faydaları

Zeytinyağının Saça Faydaları

Zeytinyağı, zeytin ağacının meyvesinden meydana gelen yeşilimsi renkte sıvı bir yağdır. Halk arasında “Sıvı altın” olarak bilinir. Zeytinyağının vücuda çok sayıda faydası vardır. Antioksidan, E, C vitamini v.b maddeler bulunur. Hemen hemen vücudun her noktasına faydası vardır ve sadece yemek için kullanılmaz. Çok sayıda bakım ürünlerinde zeytinyağı kullanılır. Bu sayede saçlar beslenir ve güçlenir.

Zeytinyağı Nelere İyi Gelir?

Zeytinyağı sadece cilt için değil, saçlar içinde çok faydalıdır. Saça uygulandığında hemen etkisini gösterir. Saçlar için yapılan bir araştırmada zeytinyağının, saçları hasardan koruyacak çok önemli rol oynadığı gözlenmiştir. Besleyici ve nemlendirici özelliği vardır. Kırılan ve yıpranan saçlar için zeytinyağı, saçın yeniden onarılmasında önemli bir etkendir. Saça zeytinyağının faydaları çok fazladır, saymakla bitmez. Saçta kırılma, dökülme gibi rahatsızlıkta organik zeytinyağı kullanılabilir.

Zeytinyağının Saça Önemli Faydaları?

  • Kepeklenme sorunu kalmaz

Bu sorunda hakiki zeytinyağı kullanmak daha uygun olacaktır. Kapalı renkte kıyafet giyildiğinde kepekler rahatsız eder ve bu yüzden bu durumu ortadan kaldırmak mümkündür. Saça maske ya da bakım yapılabilir.

  • Saç derilerini temizler

Saç derisi oldukça hassastır. Sıcakta kaşıntıya ve sivilcelenmeye neden olur. Bu yüzden en iyi yol düzenli olarak zeytinyağı kullanmaktır.

  • Hızlı uzar

Saçın uzaması için E vitamini gereklidir. Bu vitamin zeytinyağında bulunur. Her hafta maske uygulanması gerekir ya da şampuana zeytinyağı ekleyerek kullanılabilir.

  • Saçın kırılmasını önler

Saç vitamin ve minerali az olduğunda kırılma olur. Bunu engellemek için zeytinyağı kullanılır.

  • Saça canlılık verir

Birkaç damla zeytinyağını ele sürerek saçlara uygulanarak canlılık kazandırır.

Zeytinyağı Saça Zarar Verir mi?

Organik olan zeytinyağı cilde ya da saça hiçbir şekilde zarar vermez, aksine şifa kaynağıdır. Eğer ki saç bakımında aşırıya kaçmak saç tellerine zarar verebilir. Çünkü zeytinyağında bazı yağ asitleri bulunur bu da saçı güçsüz yapar. Bu yüzden doğru bir şekilde uygulanmalıdır. Saç bakım maskesi, saçta ne kadar bekletildiği değişiklik gösterir.

Zeytinyağı Nasıl Kullanılır?

Zeytinyağını ılıtarak en az 1 saat saçta bekletilerek yıkanması gerekir. Böylelikle onarıcı ve besleyici özelliğinden tamamen yararlanmak mümkündür.

​​​​​

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?