• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Magnezyum Yağının Faydaları

Magnezyum Yağının Faydaları

Magnezyum Minerali Nedir ? Faydaları Nelerdir ?

Magnezyum vücudumuzun ihtiyaç duyduğu önemli bir elementtir, ancak çoğu insan magnezyum eksikliği çektiğini bilmiyor. Magnezyum, vücudun kalsiyum, potasyum ve sodyumu düzenlemesine yardımcı olur.

İşte bu maddenin vücudumuzda oynadığı hayati rollerden bazıları:

  • Vücudunuzda 300’den fazla enzim reaksiyonu için bir yardımcı faktör.
  • Kasların rahatlamasına yardımcı olur ve kas kramplarının hafifletilmesine yardımcı olur.
  • Kan şekeri ve insülin hassasiyetini dengelemeye yardımcı olur
  • Kardiyovasküler sağlık için hayati önem taşır.
  • Hem kadınlar hem erkekler için hormonları dengelemeye yardımcı olur.
  • Stresin artması vücudun magnezyuma olan ihtiyacı artar, bu nedenle yenilenmesi gerekir.
  • Duygudurum düzenlemesine yardımcı olur.

Magnezyum Yağı Nedir?

Teknik olarak, bu bir yağ değil. Sudaki magnezyum klorür pullarının bir çözeltisidir. Bu yağı sizin için araştırdık dışarıdan satın alarak elde edebileceğiniz bu yağı hiç bir ücret ödemeden nasıl elde edebileceğinizi yazımızda anlatmaya çalışacağız. Evet, oral olarak alabileceğiniz magnezyum takviyeleri var, ancak magnezyum takviyesi emilebilir bir formda sizin için daha iyi. Vücudunuz cildin sadece ihtiyaç duyduğu şeyleri alırken, oral yoldan alınan bazı takviyeleri mağnezyum ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ve yine, bu yöntem hap takviyeleri satın almaktan daha ekonomiktir.

Topikal Magnezyum Yağı’nun 10 Faydası

Magnezyum, insanlardaki yüzlerce fizyolojik süreç için hayati önem taşır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, magnezyumun yetersiz alınması, “kardiyovasküler hastalık, hipertansiyon, diabetes mellitus ve baş ağrısı gelişimi de dahil olmak üzere çeşitli olumsuz sağlık sonuçlarıyla ilişkilendirilmiştir. Ayrıca, magnezyum kemik gelişimi içinde önemlidir ve atletik performansta rol oynayabilir. ”

Öyleyse neden daha fazla lahana, ceviz ve diğer magnezyum bakımından zengin gıdaları yemiyoruz?

Bu gıdaların ne kadar tüketilebileceği önemli değil, çünkü bu mineral oral yoldan emilir. Magnezyum oral yoldan alındığında bağırsaktaki bir takım elementlerden etkilenir ve aynı zamanda müshil olarak da işlev görebilir ve bu da vücutta emilebilen zaman miktarını azaltır. Geçmişte, yediğimiz gıdalar, özellikle de ıspanak ve bazı fındık çeşitleri ile magnezyum miktarını aldık. Fakat günümüzde tarım alanlarının azalması ve yanlış tarım uygulamaları ile magnezyum miktarları azalmaya başladı.

Antik insanlar, aslında çeşitli topikal ve transdermal terapiler için magnezyum kullanmışlardır, bunun arkasında bilimsel bilgi bulunmamaktadır. Çamur paketleri, mineralli banyolar kullandılar bu tip topikal terapi, daha iyi sağlık ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek için inanılmaz derecede kullanılırdı.

Bunlar topikal olarak magnezyum yağının faydalarından sadece bir kaçı.

1. Kas Ağrılarının Azaltılması

Topikal magnezyum yağının birincil kullanımlarından biri ağrı kesilmesidir. Yağ doğal bir kas gevşetici ve ağrılı kas ve eklemlere uygulayarak ağrıyı azaltabilir. Oz tarafından bildirilen The Journal of Physiology’de yayınlanan araştırmalar da dahil olmak üzere bilimsel çalışmalar, uyarıldığında ağrıyı tetikleyen NDMA olarak bilinen bir kimyasal maddenin sakin olmasına yardımcı olduğunu bulmuştur. Ağrılı kas ve eklemlere ek olarak, magnezyum yağı uygulaması karpal tünel sendromu, tendinit ve lokalize bel ağrısı gibi sorunlara da yol açabilir.

2. Migrenle Savaşmak

Magnezyum eksikliği migrende sık görülen bir faktördür. Araştırmalar, migren ve diğer şiddetli baş ağrısı şikayetleri olanların magnezyum eksikliğine sahip olduğunu keşfetti ancak eksikliği tedavi ederek ağrı hafifletildi. Migreninizi tedavi etmek için daha fazla magnezyum almak için en iyi yol, yağın doğrudan cildinize uygulanmasıdır. Bir spritzer kullanabilir ve daha sonra ayaklarınızın altlarına, elinizin avuçlarına ve karnınıza püskürtün. Bunu günde iki kez, sabah bir kez ve yatmadan hemen önce ve aynı zamanda bir migreni hissettiğiniz her anı hedefleyin.

3. Cildinizi Gençleştirir

Magnezyum yağının çeşitli kullanımlarına yönelik araştırmalar, cildin yağlılığının azalmasına, akne kopmalarını önlemeye veya sınırlandırmaya, hatta rozasea ve egzama gibi koşullara bile neden olabilecek farklı yağları ve yağları parçalayabildiğini buldu.

4. Daha İyi Bir Uyku

Magnezyum etkin bir doğal kas gevşetici olduğundan, uyku sorunlarına çözüm getirmek için olağanüstü bir şey olabilir. Uzmanlar, Polonya’daki Lublin Tıp Üniversitesi’nden 2009 yılında yapılan araştırmalar da dahil olmak üzere, araştırmalarda buldular, beyindeki ve sinir sistemindeki GABA reseptörlerini rahatlatma kabiliyetinden dolayı bir uykuya yardımcı olduğunu gösterdiler; bu da sakin bir duyguyu teşvik etti ve hemen hemen yavaşladı. zihin ve bedeninizle uykuya dalmak için rahatlayabilirsiniz.

5. PMS (Premenstural Sendrom) semptomlarının hafifletilmesi

Magnezyum yağının ağrı ile birlikte çalıştığını biliyoruz, bu nedenle PMS ile gelen ağrı ve diğer belirtilerle de yardımcı olabileceğini düşünüyoruz. Araştırmalar, Townsend Doktorlar Yazısı’nda yayınlanan Haziran 1995 tarihli bir çalışma da dahil olmak üzere bunu doğrulamıştır; bu bulgu, test edilen kadınların yüzde 95’inin, bir magnezyum takviyesi kullandıkları dönemlerin hemen öncesinde daha az göğüs ağrısı ve daha az kilo verme deneyimlediğini ortaya koymuştur.

6. Genel İyileşmeyi Geliştirme ve Stres Yardımını Sağlama

Magnezyum yağını uygulamanın bir başka nedeni, stres hafifletmesi ve genel refah düzeyini artıracağı için PMS’ye yardımcı olabilir. Magnezyum genellikle stres altındaki zamanlarda idrarla giderilir ve vücuda stres uygulandığında çeşitli fizyolojik ve nörolojik süreçlere yardımcı olduğundan topikal kullanarak yeterli seviyeyi korumak hormonların doğal olarak dengesine yardımcı olabilir. Magnezyum, ayrıca, “orijinal soğutma hapı” olarak adlandırıldığından ötürü, büyük bir anti-anksiyete ajanı olarak görev yapar; beyindeki dahil tüm vücudumuzdaki sinirleri sakinleştirmeye yardımcı olur.

7. Hipertansiyon Kontrolü Sağlar

Magnezyum takviyesinin, hipertansiyona maruz kalan insanlarda kan basıncını biraz düşürdüğü ve bunun sonucunda İngiltere’de 2012 yılı araştırması da dahil olmak üzere birçok çalışma yapıldığı bulundu.

8. Diyabetin Düzenlenmesi

Diyabet kontrol dışı kaldığında veya yetersizce kontrol edildiğinde, vücuttaki magnezyum seviyelerini azaltan ve insülin direnci söz konusu olduğunda önemli etkilere sahip idrar içindeki önemli bir glikoz atılımına yol açar. Bu, şeker hastalığını kontrol etmek isteyenler için magnezyum takviyesinin daha da önemli olmasını sağlar.

9. Daha İyi Bir Ağız Sağlığı

Magnezyum, vücudun kalsiyumu başarılı bir şekilde absorbe etme yeteneğinde önemli bir faktördür; bu, yeterince almadığınızda, ihtiyacınız olan kalsiyumu almazsınız; dişleriniz ve kemikleriniz acı çekebilir.

10. Doğal Deodorant

Magnezyum yağının ter kokusunu en aza indirgediği ve lavanta gibi birkaç damla uçucu yağ ilave edilerek kullanıldığı zaman mükemmel doğal deodorant olarak kullanılabilir.

Kaynaklar:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22318649

https://www.psychologytoday.com/blog/evolutionary-psychiatry/201106/magnesium-and-the-brain-the-original-chill-pill

http://www.doctoroz.com/blog/jacob-teitelbaum-md/magnesium-pain-relief

http://jn.nutrition.org/content/133/9/2879.abstract

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?