• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplama

İdeal Kilo Hesaplama Yaş ve Boya Göre

İdeal kilo hesaplama kişinin boy ve yaşı ile bağlantılı olarak standart bir şekilde ne kadar kilo olması gerektiği konusunda bizlere net veriler veren bir hesaplama aracıdır. Bu sistem Amerika’da ilk olarak uygulanmaya başladığı zaman uzman doktorlar tarafından uygulanmaktaydı.

Avrupa ve Amerika’da obezite vakaları ile mücadele evresinde geliştirilen bu sistem ortalama bir insanın boy ve yaşına göre ne kadar kilolu olması gerektiğini bizlere belirten bir sistemdir. Çok ufak hesaplar dışında bu hesaplama işleminde hata minimal düzeylerdedir. Eğer kilo fazlanız veya eksiğiniz olduğunu düşünüyorsanız bu sistem ile vücut kitlesine göre ideal kilonuzun ne kadar olduğunu öğrenebilir ve bu şekilde tedavi amacı ile kilo alıp verme aşamasına geçebilirsiniz.

Sorgulahesapla.com sitesi olarak bu yazımızda kullanıcılarımıza yönelik olarak yaş ve boya göre ideal kilo hesaplama işlemlerini sunmaya çalışacağız. Aşağıdaki modül yardımı ile bu bilgiyi kısa sürede elde edebilirsiniz.

Olması Gereken Kilonuzu Bularak Uzmanlardan Destek Alın

Zayıflama veya kilo alma konusunda karar verme mercii alanında uzman olan doktorlardır. Fizyoterapist eşliğinde gerçekleştirilen hesaplama işlemlerinde kişilerin kilo değerleri gözler önüne serilir.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de asıl sorunların başında fazla kilolar geldiği için kilolarınıza göre uzmanlar ile iletişime geçerek karar alma sürecine katılabilirsiniz. Kilo tamamen bir uzmanlık alanı olduğu için bazen bölgesel çalışmalar ile ideal kilonuza ulaşmak yeterli olabilir.

Günümüzde kilo verme konusunda yapılan en büyük hatalardan biri bilinçsiz bir biçimde bitkisel diye tabir edilen ama genelde kimyasal olan ürünlerin tercih edilerek kilo verme işlemleridir. Son derece sakıncalı olan bu uygulama ile sağlığınızı daha fazla kaybedebilirsiniz.

Yazımızın ilk bölümünde belirttiğimiz gibi ideal kilonuzu belirlemek için öncelikle modülümüzden yaralanarak olması gereken kilonuzu belirleyin. Ardından profesyonellerden gerekli bilgileri alarak klio verme aşamasına geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?