• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Havuç Suyunun Faydaları 

Havuç Suyunun Faydaları 

Havuç Suyunun Faydaları 

Günlük hayatta çokça hareket ederiz. Bu hareketler sonucu yorulur ve bitkin düşeriz. Böyle durumlarda bize enerji verecek karışımlara ya da besinlere ihtiyaç duyarız. Peki bu enerji ihtiyacını nerden ve nasıl karşılayacağız? Bu enerjiyi havuç suyundan karşılayacağız.

Havuç Suyunun Faydaları

Havuç suyu içerdiği yüksek besin ve minerallerle vücudumuzun bütün enerji ve besin ihtiyacımız karşılar. Enerji ve besinin dışında göz sağlığına da harika etkileri vardır.

Kanın Pıhtılaşmasını Sağlar

Havucun içinde yüksek miktarda potasyum vardır. Buda kolesterol seviyesinin düşmesinde büyük rol oynar. Kanın içinde bulunan potasyum kanın pıhtılaşmasını sağlar.

Kanser’e Karşı Önlem

Kanın içinde bulunan elementler sayesinde göğüs kanseri, lösemi, meme kanseri, mide kanseri ve akciğer kanserlerini riskini ciddi derecede azaltır.

Cild’i Güzelleştirir

Havucun içerisinde bol miktarda potasyum minerali bulunur. Bu potasyum minerali cildi pürüzsüzleştirir, gençleştirir cilt kuruluğunu önler ve cildi nemlendirir.

Havuç Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Havuç suyu içinde bol miktarda şeker bulunur. Bu yüzden havuç suyu içerken ek şeker katmamıza gerek kalmaz. Bu yüzden kilo vermek için çok iyi bir tariftir. Kilo vermek isteyenler bol miktarda havuç suyu içebilir.

Havuç Kalp Rahatsızlığı Önler

Havucun içinde çok fazla miktarda magnezyum bulunur. Magnezyum minerali kal rahatsızlığını ciddi derecede önler. Ayrıca mide bulantısı, kusma ve göğüs ağrısında çok önemlidir.

Havuç Görme Yeteneğini Artırır

Havucun içinde bulunan bol miktarda vitamin, mineral ve asitler bulunur. Bu asitler sayesinde görme yeteneğimiz yüzde 15 ile yüzde 20 arasında gelişmesini sağlar.

Akciğer Sağlığını Korur

Havucun içinde bulunan bol miktarda A vitamini vardır. Bu vitaminler akciğer sağlığını korur. Karaciğer sağlığını korur. Böbrek sağlığını korur. Eğer haftada en az 5 defa havuç yerseniz akciğer sağlığını büyük oranda arttırır. Eğer sigara da içiyorsanız kesinlikle haftada en az 5 defa havuç suyu içmelisiniz.

Havuç Suyu Unutkanlığa Karşı Gelir

Eğer unutkan biriyseniz ve sürekli unutuyorsanız havuç tam size göre bir yiyecektir. Havucun içinde unutkanlığa karşı birçok mineral ve vitaminler barındırır. Eğer unutuyorsanız bol miktarda havuç suyu için

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
havuç havuç suyu

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?