• DOLAR
  $1.290,02
 • EURO
  $0,3942
 • ALTIN
  $17.058,23
 • BIST
  1,0535
Gebelik (Hamilelik) Hesaplama

Gebelik (Hamilelik) Hesaplama

Gebelik (Hamilelik) Hesaplama

 

Gebelik hesaplama işlemleri hamile bayanların merakla bekledikleri doğum günlerinin ne kadar yaklaştığını hafta hafta bilgiler ile sunan ve bebeğin bu aşamada nasıl bir gelişim içerisinde olduğunu belirten bir sistemdir. Anneler ve babalar çocuk beklediklerini öğrendikten sonra heyecanla o anı bekler ve çocuklarını kucaklarına almayı arzu ederler. Normal şartlar altında doğum 9 ay üzerinden hesaplanmaktadır. Gebeliklerin her biri diğerinden farklı özelliklere sahip olacağı için bazen gebelik tarihlerinde belli değişimler olabilmektedir.

Erken doğum veya geç doğum durumlarından ötürü bu hesaplarda bu tür farklılıklar olur. Hamilelik hesaplama işlemlerinin hesaplanmasında standart bir uygulamaya giderek normal şartlar baz alınarak işlem yapılmaktadır. Doğanın kanunlarına göre insanlarda hamilelik evresi 9 ay 10 gün olarak belirlenmiştir. Bizler de modülümüze bu hesaplama için 9 ay 10 gün şekilde entegre ederek sunuyoruz. Yapmanız gereken gebelik hesaplama butonuna tıklamanız veya aşağıdaki tablomuzdan tesbitinizi yapabilirsiniz.

Gebelik hesaplama takvimi

Hamilelik Gününün Tam Olarak Tespit Edilmesi Zordur.

 

Gebelik haftası hesaplama tam olarak tespit edilmesi son derece güç bir durumdur. Günümüz tıp teknolojisi her ne kadar büyük gelişmeler göstermiş olsa da çeşitli dışsal faktörlerden ötürü hamilelik anını öğrenmek ve sonrasında doğum tarihini öğrenmek güçleşmiştir. Doğum doktorlarına tedavi olmaya gidildiği zaman doktorlar da gebelik tarihinin tespiti için olasılıklar üzerinde durmaktadır.

Gebelik hesaplama Cetveli hamilelik ile ilgili bilgiler verebilir. Yazımızın ilk bölümünde belirtmiş olduğumuz gibi doğum tarihi de çeşitli sebeplerden ötürü değişkenlikler gösterebilmektedir. Bazen normal gebelik değil de sezaryen ile çocuğun ani doğumuna karar verilebilmektedir. Normal şartlarda gelişen gebeliklerde doğal olarak doğal bir süreç işlemektedir.

Hafta Hafta Gebelik Hesaplamaları

 

Gerek beslenme, gerek psikolojik ve çevresel faktörler gebeliği etkileyen unsurlardır. bunun için hafta hafta gebelik hesaplama muayenelerinizi gerçekleştirerek hesaplama yapabilir ve çocuğunuzun ne zaman doğacağı ile ilgili malumat sahibi de olabilirsiniz. Sitemizdeki modül yardımı ile de kısa sürede bu hesaplamayı sağlıklı bir biçimde yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?