• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
Atom Çayının Faydaları

Atom Çayının Faydaları

Özellikle soğuk aylarda doğal bir tedavi seçeneği sunan atom çayı mideye, ses tellerine kan dolaşımına, astım gibi solunum rahatsızlıklarına ve bağışıklığa da oldukça faydalıdır. Kış aylarında isminden sıklıkla bahsettiren atom çayı hızla etki etmesi ve vücuda direnç kazandırması nedeniyle en iyi bitkisel çaylardan birisi şeklinde de tanımlanabilmektedir. Kış aylarında ortaya çıkan hastalıkları iyileştirmesinin yanı sıra oluşması muhtemel bir çok rahatsızlığa karşıda bağışıklık sistemini güçlendirmekte ve böylece bütün bir kışı hasta olmadan geçirebilmeniz konusunda vücudunuza oldukça fazla etki etmektedir. Etkilerini ilk tüketim anında göstermeye başlayan atom çayı içerisinde barındırdığı çok sayıda bitki sayesinde de oldukça güçlü doğal bir terapi yöntemi sağlamaktadır ve böylece özellikle kış aylarında havanın buhranlığı sebebi ile hissettiğiniz tüm günü yatakta geçirme isteğine dahil son vererek size daha enerji ve zinde olabileceğiniz bir gün kazandırmaktadır.

Atom Çayının Faydaları Nelerdir?

 1. Boğaz ağrılarında doğal bir tedavidir
 2. Bağışıklık sistemi üzerinde etkilidir
 3. Astım gibi solunum hastalıklarına iyi gelir
 4. Grip ve nezle tedavisinde kullanılır
 5. Balgam söktürücüdür
 6. Anne sütünü arttırır
 7. Kan dolaşımını kuvvetlendirir
 8. Enerji kazandırır
 9. Bademcik iltihabına tedavi sağlar
 10. Mide spazmlarını giderir
 11. Bronşit tedavisinde etkilidir
 12. Ses tellerini güçlendirir
 13. Ses çatallaşmasını önler

İçerisinde barındırdığı bir çok bitki sayesinde saymakla bitiremeyeceğimiz faydalar sağlamaktadır.  Kış aylarında faydalarından sıklıkla söz ettiren atom çayının en çok bahsedilen faydalarını bende biraz araştırdım ve kısaca bir başlık altında topladım. Bu doğrultuda atom çayının faydaları nelerdir  gibi sorulan sorulara en çok bilinen faydaları ile başlayalım.

 1. Boğaz ağrılarına iyi gelir:Boğaz ağrısı problemlerinde çok eski yöntemlerden biri olarak kullanılan zencefil bilindiği üzere kuruyan boğazı yumuşatır ve boğaz ağrılarını giderici bir özellik barındırır. Atom çayı içeriğinde bulundurduğu bir çok bitki ve özellikle zencefil sayesinde boğaz ağrısı problemini ortadan kaldırır.
 2. Bağışıklık sistemini güçlendirir:Bağışıklık sistemi, vücudu hastalıklara karşı koruyan bir sistemdir. Beyaz kan hücreleri tarafından kontrol edilmektedir. Atom çayı bağışıklık sisteminin desteklenmesi ve güçlendirilmesi, hastalıklara karşı direnç kazanmak, soğuk algınlığı ve grip olasılığını azaltmak için zengin bir içeriğe sahiptir. Tekrarlayan ya da kronik enfeksiyonlar sadece bağışıklık sisteminin zayıfladığı durumlarda ortaya çıkmaktadır. Zayıf bir bağışıklık sistemi enfeksiyona yol açar,  enfeksiyon bağışıklık sisteminde hasara neden olur ve bu da vücut direncini daha da zayıflatır. Atom çayı bu enfeksiyonların oluşmasını önlemesinin yanı sıra içinde barındırdığı zencefil sayesinde etken maddelerinin daha başarılı bir şekilde vücuda kullanılmasına fayda sağlamaktadır.
 3. Astım ve pnömani hastalıklarını önler:Kış aylarında sıklıkla rastladığımız pnömani bizleri oldukça fazla halsiz bırakarak çoğu işlerimizi ertelemek zorunda kalmamıza hatta tamamen vazgeçmemize sebep olabilen bir hastalıktır. Ayrıca astım güçlü bir solunum hastalığı olarak size soluk almadan koşabildiğiniz günlerin özlemini hissettirecektir. Atom çayı astım ve pnömani gibi hastalıklara karşı güçlü önlemler alarak size soluk alabilmenin keyfini her nefesinizde yaşatmakta ve erteleme hastalığından sizleri uzak tutmaktadır.
 4. Balgam söktürür:Atom çayı zengin içeriği sayesinde bronşları açmaktadır ve bu sayede balgam söktürücü faydasındanda sıklıkla söz ettirmektedir.
 5. Anne sütünü arttırır:Yeni anne olan bir kadının süt kanalları açılmakta ve uzmanlar tarafından bebekler için ilk 6 ay sadece anne sütü önerilmektedir. Bebeğin tüm besin ihtiyacını karşılayan anne sütü erken kesildiğinde mecburi olarak mama kullanımı yapılmakta ancak bu durum bilir kişilerce açıklandığında bir anne sütünün yerini asla doldurmamaktadır. Bu nedenle sütün az gelmesi veya tamamen kesilmesi oldukça dikkate alınması gereken bir konudur. Atom çayının anne sütünü arttırdığı bilinmekte ve böylece ilk 6 ayı garanti altına almanızı sağlamaktadır.
 6. Kan dolaşımında etkilidir:Besinler, mineraller ve oksijen kan dolaşımı sayesinde vücudun gerekli bölgelerine dağılmaktadır. Oksijensiz ve ya besinsiz kalmıs bir organ fonksiyonlarını yerine getiremez ve ciddi sağlık problemleri oluşturur. Atom çayı içeriğinde bulundurduğu zerdeçal sayesinde kondolaşımını hızlandırarak sizleri bu tehlikeye karşı koruma altına alır. Çünkü zerdeçal içeriğinde aktif curcumin maddesi içermektedir ve bu sayade trombosit hücrelerine yardımcı olurken kan dolaşımını hızlandırır ve arterlerde plak oluşumunu engellemektedir.
 7. Grip ve nezleyi önler ve tedavi eder:Kış aylarının vazgeçilmez korkulu rüyası haline gelmiş grip ve ya nezle herkesin muzdarip olduğu bir hastalıktır. Sürekli burnumuzu çekmekten ve ya baygın bakışlardan kurtulmak için kapı aralayan atom çayı kış aylarında bu özelliği ile oldukça fazla adını nüks ettirmektedir.
 8. Bademcik iltihaplarına iyi gelir:bademcikler organizmada bağışıklık sisteminin birer parçası olarak görev almaktadır. Zayıf bir bağışıklık sisteminin yol açtığı enfeksiyonlar bademcik iltihabına yol açabilir. Kolayca göz ile fark edilebilen bademcik iltihabı belirtilerini boğazda şiddetli ağrı ve şişkinlik, bademciklerde kızarıklık, kulaklara vuran bir ağrı, yutkunma sırasında zorlanma, vücut ısısının yükselmesi, ses değişikliği, ağızda meydana gelen kötü koku gibi belirtileri ve ek olarak da çocuklarda kusma, karın ağrısı gibi bulgularda rastlanması oldukça muhtemeldir.Atom çayı bu enfeksiyonların oluşmasını önler ve güçlü bir tedavi çeşidi olarak uygulanır.
 9. Mide spazmlarını giderir:Zengin içeriği sayesinde kendinden sıklıkla söz ettiren atom çayı mide içinde oldukça faydalı bir bitki çayıdır. Mide gazını söktürücü özelliği ile tanıdığımız atom çayının mide spazmlarını giderici etkisi vardır.
 10. Enerji ve zindelik kazandırır:Atom çayının içeriğinde bulunan ve zihin açıcı etkisi bulunan zencefilin sindirimi sistemine etki etmesi ile var olan mide bulantısı gibi sorunları hafifletmesi ile bilinir. Bu sayede  insanın kendisini daha hissetmesini sağlayan atom çayı konsantrasyonu ve enerjiyi arttırmaktadır. Ayrıca kuşburnu en çok C vitamini içeren bitkiler arasında yer alamaktadır ve yapısında bulundurduğu zengin kuşburnu içeriğine sahip olan atom çayı bu özelliği ile enerjiyi arttırdığı bilinmektedir.
 11. Bronşit hastalığı tedavisinde kullanılır:Bronşit bronşların iltihaplanması ile oluşan hastalığa verilen isimdir. Atom çayı bilinen iltihap önleyici ve söktürücü özelliği ile bu hastalığa karşı destekleyici ve tedavi edici bir görev üstlenmektedir.
 12. Ses tellerine iyi gelir:ses tellerinin fazla kullanılması ile tahrip olması ve yorulması ile ortaya çıkan ses kısıklığı, ses çatallaşmasına da atom çayı tedavi sağlamaktadır içeriğinde bulundurduğu bitkiler ve özellikle zerdeçal sayesinde ses tellerini güçlendirici özelliği barındırmaktadır. Çünkü zerdeçal yapısında bulunan kurkumin sayesinde yüksek anti-iltihap özelliğine sahip olmakla beraber ses tellerini sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Maksimum seviyede etki gösteren zerdeçalın atom çayı yapısına katılması atom çayını ile özellikle ses sanatçılarının gözdesi haline getirmiştir.

Atom Çayının İçeriği Nelerden Oluşur?

 • Tarçın
 • Zerdeçal
 • Zencefil
 • Karanfil
 • Yenibahar
 • Havlıcan
 • Habiskus
 • Kusburnu
 • Karabiber

Atom Çayının Yan Etkileri Nelerdir ?

Araştırmalar üzerine sayısız faydaları bulunan atom çayının hiçbir yan etkisi bulunmamıştır ancak tüketim anından hemen sonra etki gösteren atom çayı vücudu gevşeterek uyku yapabilir.

Kullanmadan önce atom çayının içeriğinde yer alan herhangi bir bitkiye karşı alerjinizin olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz.

Mutla kullanmadan önce doktora danışmalısınız.

Her şeyin fazlasının zararlı olabildiğini unutmamanızı ve kararında tüketmeye özen göstermenizi tavsiye ederim.

Sağlıkla Kalın…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. Helal olsun. Baştan sona okudum delikanlı adammışsın bu bilgileri bizle paylaştın allah razı olsun

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?